Yemekler

Yurtdışı Yaz Kampı - Yemekler

Yurtdışı yaz kampı ve yaz okulu yerleştirmesi yaptığımız tüm okullarımızda, öğrencilerimizin sabah kahvaltıları, öğlen ve akşam yemekleri paket fiyatların içinde olacak şekilde bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, hem günlük kalori ihtiyaçlarına göre yemeklerini yerken, bir taraftan da bulundukları ülkenin yemek kültürünü tanıma fırsatı bulabilirler. 

Yine seçilen konaklama biçimine göre değişmekle birlikte, sabah kahvaltıları Aile Yanı konaklama seçilmiş ise aile ile birlikte, yurt konaklama seçilmiş ise kampüs kafeteryasında alınır. Öğlen yemekleri genellikle İngilizce derslerini takip ettiği için yine ya kampüste veya günlük bir gezi veya dışarda bir aktivite var ise, dışarda da yenilebilir. Akşam yemekleri, kampüs konaklama seçilmiş ise kampüs kafeteryasında, aile yanı konaklama seçilmiş ise yine aile ile birlikte yenilir.

Kampüs kafeteryalarındaki öğünler genellikle açık büfe şeklindedir. Pek çok farklı ülkeden öğrencinin bir arada bulunduğu bu ortamlarda, okul yetkililerimiz, tüm öğrencilere hitap edecek şekilde menuler hazırlamaya özen gösterirler.

Gidilen ülkenin kültürü yemekler anlamında çok önemlidir. Okullarımız genellikle dünya mutfağından seçimler yaparak menülerini oluştursalar da yinede ağırlık kendi ülkelerindeki kültüre göre değişen bir yelpazeden oluşmaktadır. POSEIDON Yurtdışı Eğitim, yaz kamplarımıza ve yaz okullarımıza gidecek olan öğrencilerimizi tüm konularda olduğu gibi bu konuda da yönlendirerek ve gerekli bilgileri gidiş öncesi oryantasyonlarında sunmaktadır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.