Vize ve Uçak Bileti

Yurtdışı Yaz Kampı - Vize ve Uçak Bileti

Her T.C. Vatandaşı gibi yaz kampına katılacak öğrencilerimizin de vize başvurusunda bulunması gerekebilmektedir. Avrupa Birliği üyesi ülkelere gidecek öğrencilerimiz yeşil pasaportu olduğu takdirde vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Örneğin Malta, Almanya, Fransa gibi ülkelerde yaz kamplarına katılacak yeşil pasaport sahibi öğrencilerimiz vize başvurusunda bulunmazlar. Normal Pasaport sahibi öğrencilerimiz Amerika, Kanada, Malta, İngiltere veya hangi ülkedeki yaz kampına gidecek olurlarsa olsunlar, vize başvurusu yapmak durumundadırlar.

Bazı ülkelerde vize başvurusu bireyseldir. Özellikle İstanbul ve Ankara dışında yaşayan öğrencilerimiz ve ailelerimiz için bunun önemli bir bilgi olduğunu düşünüyoruz çünkü vize görüşmesi için bu şehirlerden birisine seyahat edilmesi gerekebilecektir. Örneğin, Amerika, Malta ve İngiltere için şahsi müracat gerekirken, Kanada için öğrencilerimiz adına POSEIDON Yurtdışı Eğitim danışmanları vize başvurusu gerçekleştirebilmektedir.

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak, tüm öğrencilerimize vermekte olduğumuz Vize Danışmanlığı Hizmetini yine Yaz Kampı ve Yaz Okulu öğrencilerimiz için de sunmaktayız. Vize için hazırlanması gereken evrakların listesini ailelere ulaştırarak, öğrencilerimizin vize randevusunu alırız ve öğrencinin baştan sona tüm işlemlerini takip ederiz.

Vize işlemleri de tamamlandıktan sonra Uçak Bileti aşamasına geçmiş oluyoruz. Okullarımızın bazıları Cumartesi günleri bazıları da Pazar günleri öğrencilerini beklemektedir. Program bitişleri de ya Cumartesi günleri veya Pazar günleridir. Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak POSEIDON öğrencileri için en uygun fiyatlı gidiş dönüş uçak biletini bulup rezervasyonu yapar. Aileden alınacak onayı takiben billet kestirilip öğrenciye ulaştırılır.

Uçak Bileti Organizasyonu ve Vize İşlemleri için ilgili sayfalarımızı da inceleyeniz.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.