Sağlık Sigortası

Yurtdışı Yaz Kampı - Sağlık ve Seyahat Sigortası

Türkiye'de bağlı olduğumuz sağlık sigorta sistemleri, bizleri sadece Türkiye'deki sağlık hizmetleri için korumaktadır ve yurtdışı geçerlilikleri yoktur. Dolayısıyla yurtdışındaki yaz okulu ve yaz kampı programlarımıza katılacak olan öğrencilerimiz için de ya Türkiye'den veya gidecekleri okul vasıtası ile, o ülkenin sağlık ve seyahat sigortası yine POSEIDON Yurtdışı Eğitim tarafından organize edilmektedir. Amerika, İngiltere, Malta, Kanada veya diğer ülkelerdeki yaz okulu ve yaz kampı programları genellikle 2 ile 4 hafta aralığında olduğu için sigorta bedeli gidilen ülkeye göre yaklaşık olarak 30 Euro ile 90 Euro aralığında değişecektir.

Yurtdışında eğitim veya çalışma maksatlı gönderdiğimiz tüm Türk öğrencilerimizin gittikleri ülkeye, süreye ve programa veya eğitime göre değişen kapsamlarda sigorta yaptırmaları gerekmektedir.

Amerika Work and Travel veya Staj programlarımızda tüm öğrencilerimizin sigortaları Amerikalı sponsor firmalarımız tarafından program ücretleri dahilinde otomatik olarak yaptırılır.

Yurtdışında dil eğitimine veya sertifika diploma programlarımıza gidecek olan tüm öğrencilerimiz gittikleri süre boyunca sağlık sigortası sahibi olmalıdırlar. Genellikle 6 aydan kısa eğitimlere giden öğrencilerimizin sigortalarını vize başvurularından önce veya sonra Türkiye'de anlaşmalı olduğumuz uluslararası sigorta firmalarından yaptırmaktayız.

Yurtdışında üniversite eğitimine gidecek öğrencilerimizi genellikle yurtdışında ilk gidecekleri eğitim kurumunun sigortasını yaptırmalarını tavsiye etmekteyiz.  

POSEIDON Yurtdışı Eğitim danışmanınız sizleri hem vize için hem de ülkeye gittiğinizde geçerli olacak şekilde sağlık ve seyahat sigorta işlemleriniz konusunda bilgilendirecektir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.