Okullarımız

Yurtdışı Yaz Kampı - Okullarımız Hakkında

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak Türkiye resmi temsilciliğini yaptığımız tüm yurtdışı yaz kampı ve yaz okullarımızın lokasyonları yani eğitim verdikleri ortamlar farklılık gösterebilmektedir.Okullarımızın yaklaşık yüzde 70'i yaptıkları çeşitli anlaşmalar kapsamında yurtdışında bulundukları ülke ve şehirlerdeki Üniversitelerin veya Özel Kolejlerin kampüslerini kullanmaktadırlar. Tüm eğitim öğretim ve yabancı dil dersleri bu kampüslerde görülmekte tüm yemekler kampüslerdeki kafeteryalarda genellikle açık büfe olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin öğleden sonra aktivitelerinin pek çoğunu da bu kampüslerde bulunan spor alanlarında veya sosyal faaliyetler olarak gerçekleşmektedir.Okullarımızın yaklaşık yüzde 30'u ise kendi binalarında eğitim vermekte ve öğrencilere bu binalarda sosyalleşme imkanı tanımaktadır. Kendi binalarında eğitim veren okullarımızın bir kısmı bulundukları şehrin merkezinde bir kısmı da şehir dışlarındadır.

Tüm yurtdışı yaz okulu ve yaz kamplarımız, kampüs içindeki eğitim ve öğretimin dışında programlarında haftada ortalama 2 yarım gün ve 1 de tam gün olmak üzere gençlerimiz için hazırlanmış gezilere yer vermektedirler. Böylelikle çocuklarımız gittikleri ülke ve şehirde görülmesi gereken pek çok tarihi, kültürel ve sosyal açıdan önemli noktaları da görebilme şansına sahip olurlar. Ülke ve okul seçimlerinizi okullarımızla ilgili tüm detaylı bilgiyi görebileceğiniz sayfalarımızdanrahatlıkla yapabilmektesiniz.

Vurgulamak istediğimiz en önemli nokta, yurtdışı yaz okulu ve yaz kampı programlarımız genellikle 13 ve 17 yaş aralığındaki çocuklarımıza hitap ettiği için, çocuklarınızın yaş gruplarına göre okullara ayrıldığı ve kampüs içinde olduğu kadar kampüs dışı aktivite ve geziler de dahil olmak üzere 24 saat gözetim ve denetim altında güven içerisinde olduklarıdır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.